10 популярних питань про туберкульоз
Ви завжди можете поставити запитання нашим фахівцям і одержати кваліфіковану відповідь
Можна заразитися туберкульозом, якщо користуєшся книгами, предметами побуту, іншими речами хворого?
Туберкульоз передається через повітря під час тривалого перебування в закритому приміщенні разом з хворою людиною, яка не отримує лікування.
Чи правда, що, аби не заразитися, потрібно частіше мити руки і прибирати із застосуванням дезінфікуючих розчині?
Загальна гігієна в жодному разі не зашкодить, а в часи пандемії – це один із ефективних профілактичних заходів. Проте, оскільки туберкульоз передається через повітря, єдиний спосіб знизити ризик – це регулярне провітрювання.
Кажуть, туберкульоз – це хвороба людей з неправильним способом життя?...
На туберкульоз частіше хворіють безробітні, безпритульні, ув’язнені. Також часто хворіють мігранти, військовослужбовці, медики, шахтарі і металурги. Ризик появи туберкульозу підвищують ВІЛ-інфекція, злоякісні новоутворення, цукровий діабет, автоімунні захворювання. На великий ризик наражаються також люди, які пережили трансплантацію органів або кісткового мозку.
Поширена думка, що проблеми з туберкульозом в Україні – через руйнування радянської диспансерної системи...
Суцільне флюорографічне обстеження грудної клітки в радянські часи не було ефективним способом виявлення туберкульозу. Нині існують надійні та швидкі методи лабораторної і радіологічної діагностики.
Людина, яка лікується або лікувалася, становить велику небезпеку для оточення?
Небезпеку становить лише людина з туберкульозом легень, яка не лікується. Через декілька тижнів після початку лікування така людина вже не може нікого заразити.
Туберкульозом можна заразитися в громадському транспорті, кафе, супермаркеті?
Туберкульоз не так швидко передається, як інші інфекції. Зазвичай заражаються люди, які проводять з хворим тривалий час: приблизна межа – вісім годин щодня впродовж трьох місяців до початку лікування.
Туберкульоз краще лікувати в стаціонарі?
Найкраще лікування – це щоденний прийом ліків під контролем медпрацівника пацієнтом, який перебуває вдома. Пацієнт з туберкульозом, який правильно лікується, не потребує ізоляції.
Якщо людина захворіла на туберкульоз – це назавжди?
У більшості випадків навіть тяжкі випадки туберкульозу добре лікуються. Головне – лікуватися без перерв.
Лікування туберкульозу має побічні ефекти. Чи не краще лікуватися народними методами?
Лікування може призводити до побічних реакцій, але за тяжкістю вони не можуть бути порівняні з туберкульозом. Усі «традиційні» засоби боротьби з туберкульозом (собачий чи борсучий жир, сушені комахи, трави тощо) люди застосовували у часи, коли не було сильних антибіотиків.
Вакцинація проти туберкульозу погано переноситься. До того ж навіщо вона, якщо вакциновані люди все одно хворіють?
Насправді, ускладнення від вакцинації проти туберкульозу (БЦЖ) трапляються менш ніж в 1% випадків. Нагноєння і утворення скоринки – нормальна реакція, що може тривати до 6 місяців і забезпечує утворення міцного імунітету.
На жаль, вакцинація справді не може повністю захистити від зараження і захворювання, лише знижує ризик. Проте саме завдяки вакцині нині діти хворіють на туберкульоз дуже рідко.