19.05.2024
  • info@zakpulmocenter.org
  • +38(095)4199029
  • вул. Нахімова 4, Ужгород

Мікробіологічний відділ медичної лабораторії

Завідувачка:
Лазорик Любов Іванівна
Телефон:
+38(0312)63-72-12
Час роботи:
з -- до --

Мікробіологічний відділ медичної лабораторії є окремим діагностичним підрозділом закладу. Це єдиний в області лабораторний відділ ІІІ рівня з діагностики туберкульозу, який здійснює широкий спектр досліджень матеріалу на туберкульоз, направленого із підрозділів закладу та протитуберкульозних підрозділів районів області.

Відділ лабораторії укомплектований сучасним діагностичним обладнанням.

Мікробіологічний відділ медичної лабораторіїТут проводиться молекулярно-генетичне дослідження методом полімеразно-ланцюгової реакції в реальному часі на системі Gene-Expert, що дозволяє виявити збудника туберкульозу та визначити його стійкість до рифампіцину; мікроскопічне дослідження на виявлення кислотостійких бактерій, культуральне дослідження на виявлення мікобактерій туберкульозу шляхом посіву на рідкі поживні середовище (ВАСТЕС) та тверді поживні середовища Льовінштейна-Йенсена, ідентифікація виділених культур, постановка тесту на визначення стійкості мікобактерій туберкульозу до протитуберкульозних препаратів 1-го та 2-го ряду.

Мікробіологічний відділ медичної лабораторіїУ відділі також здійснюється дослідження матеріалу на вторинну флору та антибіотикограма.

Мікробіологічний відділ медичної лабораторії є організаційно-методичним центром з питань лабораторної діагностики туберкульозу в області. Тут проводяться навчання лабораторних фахівців районного рівня з питань проведення мікроскопічних та культуральних досліджень на туберкульоз. Фахівцями відділупроводиться зовнішній контроль якості мікроскопічних досліджень на туберкульоз, проведених в лабораторіях районного рівня, за методом панельного тестування та повторного перегляду мазків, відібраних наосліп під час моніторингових візитів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *