05.06.2023
  • info@zakpulmocenter.org
  • +38(095)4199029
  • вул. Нахімова 4, Ужгород

Бактеріологічна лабораторія

Завідувачка:
Лазорик Любов Іванівна
Телефон:
+38(0312)63-72-12
Час роботи:
з -- до --

Бактеріологічна лабораторія є окремим діагностичним підрозділом закладу. Це єдина в області бактеріологічна лабораторія ІІІ рівня з діагностики туберкульозу, яка здійснює широкий спектр досліджень матеріалу на туберкульоз, направленого із підрозділів закладу та протитуберкульозних підрозділів районів області.

Лабораторія укомплектована сучасним діагностичне обладнанням.

Бактеріологічна лабораторіяВ лабораторії проводиться молекулярно-генетичне дослідження методом полімеразно-ланцюгової реакції в реальному часі на системі Gene-Expert, що дозволяє виявити збудника туберкульозу та визначити його стійкість до рифампіцину; мікроскопічне дослідження на виявлення кислотостійких бактерій, культуральне дослідження на виявлення мікобактерій туберкульозу шляхом посіву на рідкі поживні середовище (ВАСТЕС) та тверді поживні середовища Льовінштейна-Йенсена, ідентифікація виділених культур, постановка тесту на визначення стійкості мікобактерій туберкульозу до протитуберкульозних препаратів 1-го та 2-го ряду.

Бактеріологічна лабораторіяУ лабораторії також здійснюється дослідження матеріалу на вторинну флору та антибіотикограма.

Бактеріологічна лабораторія є організаційно-методичним центром з питань лабораторної діагностики туберкульозу в області. Тут проводяться навчання лабораторних фахівців районного рівня з питань проведення мікроскопічних та культуральних досліджень на туберкульоз. Фахівцями лабораторії проводиться зовнішній контроль якості мікроскопічних досліджень на туберкульоз, проведених в лабораторіях районного рівня, за методом панельного тестування та повторного перегляду мазків, відібраних наосліп під час моніторингових візитів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *